Od czego zależy sukces w MLM ?

Wiele osób zastanawia się od czegu zależy sukces w MLM. Poniższy tekst pozwoli Ci się zapoznać z konkretnymi rzeczami od których zależy sukces w MLM.

MARZENIA

Wielkie życie zawsze zaczyna się od wielkiego marzenia

Aby osiągnąć wspaniałe rzeczy musimy marzyć tak dobrze, jak działać. – Anatole France

marzyć – rozmyślać o rzeczach przyjemnych, najczęściej nierealnych, fantazjować; stwarzać w wyobraźni obraz czegoś; myśleć o urzeczywistnieniu czegoś upragnionego, snuć plany na przyszłość, bardzo czegoś pragnąć» Marzyć o szczęściu, o podróżach.
marzenie – dowolne przypadkowe kojarzenie wyobrażeń; fantazjowanie, rojenie; obraz myślowy czegoś upragnionego, przedmiot pragnień i dążeń; dążenie, pragnienie» Niedościgłe, niedoścignione, piękne, przyjemne, próżne, płonne, śmiałe, najśmielsze marzenia.
Słownik Języka Polskiego

Marzenia sprawiają, iż widzimy to, co pragniemy mieć lub osiągnąć. Nie wystarczy jednak tylko pragnąć, należy zacząć działać, tylko wówczas marzenia urzeczywistnią się. Ludzie, którzy osiągają sukces są aktywnymi marzycielami, pracują nad tym, aby ich marzenia stały się namacalne. Nie szukają wymówek, nie szukają dziury w całym, nie mówią, że system działa przeciwko nim, nie usprawiedliwiają wszystkiego szczęściem albo pechem, wierzą, że poświęcenie to inwestycja w przyszłość. Łatwo jest przekreślić czyjeś osiągnięcia mówiąc, że „miał szczęście” „urodził się w czepku”, ale sukces, nie jest kwestią ślepego szczęścia. Wszystkie wielkie dzieła i dokonania zaczęły się od marzeń, które doczekały się urzeczywistnienia. Wszystkie wielkie projekty i dokonania doczekały się zrealizowania dzięki osobom, które miały marzenia.


Marzenia należy pielęgnować tak jak ogród. Należy uczynić 6 kroków:

 1. Wybrać ziarno marzenia, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie „Co chcę zrobić?” i „Jaki potencjalny zysk kryje w sobie moje marzenie?”
 2. Przygotować umysł na przyjęcie ziarna (mózg może być zanieczyszczony poprzednimi niepowodzeniami, porażkami, trzeba to zmazać i należy odświeżyć „POZYTYWNYM PODEJŚCIEM PSYCHICZNYM” o niepowodzeniach należy myśleć tylko po to, żeby wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość. Nie wolno przeżywać ich na nowo. (jeśli chcesz podróżować – załóż zeszyt i zbieraj informacje o danym kraju, chcesz mieć dom przeglądaj projekty itp).
 3. Zasadzić ziarno marzenia, bez używania słów „chciałbym, ale się boję” „chciałbym, ale nie mogę”
 4. Dostarczać ziarnu pożywienia (pracuj z ludzi, którzy odnieśli sukces i będą umieli udzielić Ci wsparcia, otaczaj się ludźmi sukcesu)
 5. Skupić na tym jednym marzeniu całą swoją energię, powiedzieć sobie „zrobię to”, myśl kategoriami „osiągnę to”, a nie „chciałbym mieć to….” lub „spróbuję” – słowo to oznacza, że spróbuję ale nie wierzę w powodzenie, daje sobie możliwość ucieczki.
 6. Pozwolić by czas pracował dla Ciebie.

Ad 1. Jaki jest potencjalny zysk? Zysk to nagroda za działanie, w biznesie zyskiem są pieniądze, w szkolnictwie zysk, to osoby, które zdobyły wykształcenie…… Tak naprawdę we wszystkich swoich marzeniach chcesz uzyskać jak największy zysk, bo zysk jest miarą sukcesu.
Ad 5. Myśl kategoriami „osiągnę” nie zaś „chciałbym”, pierwszy sposób myślenia, pozwoli zobaczyć Ci zobaczyć, jak zrealizować swój cel i wyzwoli się w Tobie energia potrzebna do działania. Myślenie kategoriami „spróbuje” sprawia, że nie wierzysz w powodzenia, zakładasz realną szansę niepowodzenia.
Ad 6. Zastanów się czy chcesz inwestować czas i talent w oczekiwaniu na nagrodę, którą kiedyś otrzymasz, czy chcesz spędzić czas tak jak większość ludzi i żyć z dnia na dzień.

WYZNACZ CELE!


Ich wyznaczenie pomoże Ci ocenić to czy idziesz do przodu czy stoisz w miejscu. Osiąganie wyznaczonych celów oznacza, że to co robisz ma sens i stajesz się coraz lepszy. Osiąganie kolejnych celów sprawi, że sam sobie będziesz podnosić poprzeczkę i sam ze sobą będziesz się ścigał.

Celem dla ludzi pracujących w MLM powinno być zostanie liderem oraz zwycięstwo, wówczas wszystko staje się możliwe do osiągnięcia.

Wyznaczaj nowe cele.
Wyznaczaj cele krótkoterminowe – ich osiągnięcie pozwoli Ci osiągnąć ten największy cel.
Wszystkie cele muszą istnieć w twojej wyobraźni, muszą być stale obecne w twojej głowie, musisz je bardzo dokładnie widzieć, odczuwać emocje z nimi związane.

Osobisty sukces to synonim osobistego szczęścia. To w jaki sposób widzimy samych siebie, swoją pracę, swoje stosunki z innymi ludźmi ma wpływ na nasz sukces i jest zarazem jego skutkiem. Należy zaprogramować umysł na myślenie kategoriami sukcesu. Mózg działa jak komputer i posłuszny sługa , gotowy jest do wykonania wszystkich Twoich poleceń i jest mu obojętne jakie instrukcje dostaje – wykonuje wszystkie. Człowiek sukcesu widzi życie takim jakie może być a nie takim jakie jest.

WŁASNA FIRMA

Własna firma oznacza radykalną zmianę myślenia, usamodzielnienie się. Mając własną firmę ciąży na nas odpowiedzialność za jej losy, jesteśmy odpowiedzialni za jej losy, za rozwój, za zyski lub straty, które przynosi. Ty decydujesz ile zarabiasz, szkolisz się, żeby być lepszy, niż konkurencja. Stajesz się osobą odpowiedzialną za losy swojej firmy, za jej rozwój. Pracujesz na pełnych obrotach, a nie jak pracownik od poniedziałku do piątku w określonych godzinach, który wykonuje jedynie odgórne polecania, bez ponoszenia odpowiedzialności za rozwój firmy.

Własna firma to:

 • upór
 • odwaga
 • wyobraźnia
 • umiejętność planowania
 • umiejętność podejmowania szybkich decyzji
 • umiejętność podejmowania ryzyka
 • optymistyczne patrzenie w przyszłość
 • szkolenia, udoskonalanie swoich umiejętności

Posiadając własną firmę udowadniamy sami sobie że to co robimy traktujemy poważnie i na 100%. Własna firma w MLM to podstawa odniesienia sukcesu.

POSTAWA I NASTAWIENIE

Postawa to poczucie własnej wartości i wiara w siebie. Postawa jest to „to coś” co pozwala wybić się ponad innych. Jeżeli masz dobrą postawę, to nie masz wątpliwości co do słuszności tego, co robisz. Widać to w Twoim zachowaniu, w kontaktach z ludźmi i w zamierzeniach, jakie realizujesz. Elementem budującym postawę są marzenia.

Nastawienie to jakość myślenia. Można myśleć pozytywnie albo negatywnie.

POSTAWA – decyduje o tym, co postrzegamy i jak radzimy sobie z naszymi emocjami.

Na postawę składają się :

 • element poznawczy (to, co myślimy, nasze przekonania)
 • element emocjonalny (to, co czujemy, reakcje emocjonalne)
 • element behawioralny, czyli zachowanie

Jeżeli masz złą postawę i negatywne nastawienie, to jesteś niepewny i wystraszony. Myślisz pesymistycznie. Nie jest możliwe nie jest możliwe, żeby osoba o negatywnej postawie stale odnosiła sukcesy. Im bardziej nasz umysł wytatuowany jest negatywnymi myślami, tym bardziej nikną nasze szanse na sukces.

 • Jeśli myślisz, że jesteś pokonany to jesteś.
 • Jeśli myślisz, że się nie ośmielisz, to się nie ośmielisz.
 • Jeśli chciałbyś wygrać, lecz myślisz, że nie możesz, jest niemal pewne, że przegrasz.

PEWNOŚĆ SIEBIE

Wielu ludzi uważa, iż sukces w MLM oparty jest na motywacji. Jednak czy na pewno? Każdy kto decyduje się na MLM jest zmotywowany. Motywacja jest napędzana głęboko chowanymi marzeniami, które czekają na realizację. Pewność siebie sprawia, że marzenia uwalniają się. Pewność siebie wyzwala motywację. Aby odnieść sukces w MLM-ie należy zacząć działać. O tym, czy podejmiemy działania decyduje również pewność siebie.

Pewność siebie w MLM wynika z:

 • Wiary w to, że podjąłem właściwą decyzję, decydując się na sprzedaż suplementów firmy CaliVita.
 • Wiary w to, że decyzja o przyłączeniu się do marketingu sieciowego jest słuszna i wiem jakie możliwości oraz korzyści daje mi ten rodzaj biznesu.
 • Wiary w to, iż uda mi się osiągnąć sukces i osiągnę go ponieważ rozumiem w jaki sposób ten system działa.
 • Opanowania umiejętności, muszę udowodnić przed samym sobą, że jestem w stanie odnieść sukces.

UMIEJĘTNOŚCI

Aby odnieść sukces należy stać się osobą kompetentną, należy nabyć właściwych umiejętności i zdobyć odpowiednią wiedzę, którą należy rozwijać. Im bardziej jesteś kompetentny, tym bardziej rośnie Twoja pewność siebie. Większa pewność siebie to lepsze wyniki.

Umiejętności w MLM to:

 • umiejętność sprzedaży, czyli zdobycie konsumentów
 • umiejętność sponsorowania, czyli budowania sieci, wprowadzanie nowych dystrybutorów, pozyskiwanie przyszłych liderów
 • umiejętność przekazania wiedzy i szkolenia osób przyłączających się do naszej grupy.

Umiejętności nabywa się dzięki pozyskiwaniu wiedzy, szkoleniom i praktyce. Uczysz się do póki nie staniesz się kompetentny.

Sponsor pomaga w zdobyciu umiejętności jest trenerem.

Kompetencja to zdolność do wykorzystania opanowanej umiejętności na określonym poziomie.

Wiara we własne siły jest mostem łączącym oczekiwania, działania, wkład i wyniki – RosaBeth Kantor

Cokolwiek umysł ludzi potrafi stworzyć i w to uwierzyć, może to również osiągnąć – Napoleon Hill

Odniesienie sukcesu wiąże się z pracą, szybkim działaniem i nieodwlekaniem spraw na późniejszy termin. To nie przypadek decyduje o tym czy odnosisz sukces, droga do sukcesu musi być od początku do końca jasna.

Działaj wytrwale i z wiarą w odniesienie sukcesu
Nie poddawaj się z powodu niepowodzeń
Ucz się na błędach i wyciągaj wnioski na przyszłość
Bądź kreatywny, udoskonalaj swoje metody pracy

OTOCZENIE

Jeśli chcesz odnieść sukces otaczaj się ludźmi sukcesu, jeśli chcesz zarabiać duże pieniądze i zgromadzić majątek, otaczaj się ludźmi, którzy zarabiają dużo i chcą zarabiać jeszcze więcej.

Upodabniasz się do tych osób, z którymi spotykasz się na co dzień. Jeśli powiesz osobie, która zarabia duże pieniądze, że w ciągu roku chcesz zarobić dużą kwotę, to odpowie Ci „świetnie”. Znajdą się jednak osoby, które nie będą chciały, żebyś odniósł sukces. Ubóstwo lubi towarzystwo. Kiedy chcesz odnieść sukces otocz, się ludźmi o pozytywnej postawie i pozytywnym nastawieniu, tacy ludzie chcą żebyś odniósł sukces, będą Ci kibicować.
Ludzie o negatywnym nastawieniu chcą, żebyś zaakceptował to co masz, zadowolił się dotychczasowym życiem.

Nie licz na to, że znajdziesz taki biznes dzięki któremu bardzo szybko staniesz się zamożnym człowiekiem – taki biznes nie istnieje. Osiągnięcie sukcesu wymaga czasu oraz ciężkiej pracy. Każdy biznes wymaga pewnych inwestycji. Jeśli nie są to pieniądze to inwestujemy czas – tak jest w przypadku właśnie MLM-u.

Bądź profesjonalistą poważnie traktującym swój biznes MLM. Otaczaj się profesjonalistami i ludźmi, którzy odnoszą sukcesy, działaj z pasją i zaangażowaniem, podnoś kwalifikacje.
Staraj się aby każda Twoja decyzja była przemyślana. Pamiętaj, że porażki są elementem drogi do sukcesu. Nie zniechęcaj się niepowodzeniami lecz wyciągaj z nich wnioski na przyszłość.

Leave a Reply